lipiec 2024

Ile kosztuje strona internetowa? Sprawdź ceny!

Profesjonalna strona internetowa to ważna inwestycja dla Twojej firmy. Może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć rozpoznawalność marki. Jednak koszty jej stworzenia mogą się znacznie różnić.

lipiec 2024

Ile kosztuje strona internetowa? Sprawdź ceny!

Profesjonalna strona internetowa to ważna inwestycja dla Twojej firmy. Może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć rozpoznawalność marki. Jednak koszty jej stworzenia mogą się znacznie różnić.

Ceny zależą od stopnia skomplikowania, funkcjonalności i technologii wykonania. Prosta wizytówka może kosztować kilkaset złotych. Rozbudowany sklep internetowy to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby przed ustaleniem budżetu. To pomoże w podjęciu świadomej decyzji o inwestycji w stronę internetową.

W tym tekście omówimy czynniki wpływające na cenę strony. Poznasz średnie koszty różnych projektów i sposoby na oszczędności. Te informacje pomogą Ci wybrać stronę, która przyniesie korzyści Twojej firmie.

Kluczowe wnioski

 • Cena strony internetowej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj strony, stopień skomplikowania i technologia wykonania.
 • Koszty budowy prostej strony wizytówki zaczynają się od około 500-2000 zł, a rozbudowanego sklepu internetowego mogą sięgać nawet 25000 zł.
 • Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na doświadczenie i portfolio firmy lub freelancera.
 • Samodzielne stworzenie strony może być tańsze, ale wymaga czasu, umiejętności i nie zawsze wygląda profesjonalnie.
 • Dodatkowe koszty związane z utrzymaniem strony to opłaty za domenę, hosting, pozycjonowanie i reklamę.

Czynniki wpływające na cenę strony internetowej

Na koszt strony internetowej wpływa wiele czynników. Znajomość tych aspektów pomoże Ci lepiej zaplanować budżet. Poznaj kluczowe elementy, które określają cenę Twojej przyszłej witryny.

Rodzaj strony internetowej

Typ witryny to podstawowy czynnik wpływający na koszt. Każdy rodzaj strony ma swoją specyfikę i wymagania. Oto najpopularniejsze typy stron www:

 • Strona wizytówka - prosta witryna prezentująca podstawowe informacje o firmie, jej ofercie i danych kontaktowych. Cena takiej strony waha się zwykle od 1 500 do 3 000 zł netto.
 • Strona firmowa - rozbudowana witryna zawierająca szczegółowe informacje o przedsiębiorstwie, jego produktach, usługach czy realizacjach. Koszt tego typu strony to zazwyczaj od 3 000 do 6 000 zł netto, w zależności od liczby podstron i funkcjonalności.
 • Sklep internetowy - witryna umożliwiająca prowadzenie sprzedaży online. Ze względu na złożoność i konieczność integracji z systemami płatności oraz wysyłki, sklepy internetowe są najdroższym rodzajem stron www. Ich cena zaczyna się zwykle od 8 000 zł netto i może sięgać nawet 20 000 zł lub więcej.
 • Landing page - pojedyncza strona, której celem jest skłonienie użytkownika do podjęcia konkretnej akcji, np. zostawienia danych kontaktowych czy zakupu produktu. Koszt stworzenia efektywnej strony lądowania to przeważnie od 1 000 do 3 000 zł netto.

Stopień skomplikowania i funkcjonalności

Złożoność strony i liczba funkcji wpływają na jej cenę. Więcej niestandardowych rozwiązań oznacza wyższy koszt witryny. Niektóre funkcje podnoszące cenę to:

 • Rozbudowane formularze kontaktowe i zapisy na newsletter
 • Integracja z mediami społecznościowymi i zewnętrznymi serwisami
 • Moduły rezerwacji czy płatności online
 • Zaawansowane animacje i efekty graficzne
 • Wersje obcojęzyczne strony

Każda dodatkowa funkcja wymaga czasu programistów i designerów. To przekłada się na wyższe koszty końcowe.

Technologia wykonania

Wybór technologii wpływa na cenę strony. Popularne są systemy CMS, takie jak WordPress. Gotowy system zarządzania treścią oszczędza czas i pieniądze.

Według statystyk, implementacja strony opartej na popularnym silniku WordPress lub innym prostym systemie CMS kosztuje zwykle od 3 000 do 8 000 zł netto. Koszt stworzenia witryny wykorzystującej WordPress wraz z zaawansowaną customizacją szablonu może wynieść od 6 000 do nawet 15 000 zł.

Strony tworzone od zera są droższe. Wymagają więcej pracy programistów. Godzina pracy specjalisty kosztuje od 60 do 120 zł netto.

Rodzaj strony, jej złożoność i technologia wpływają na cenę. Przeanalizuj swoje potrzeby i oczekiwania. Dobierz optymalne rozwiązania, by zmieścić się w budżecie.

Koszty stworzenia strony internetowej samodzielnie

Marzysz o własnej stronie, ale masz ograniczony budżet? Rozważ stworzenie jej samodzielnie. Darmowe kreatory stron, jak Wix czy Webly, ułatwiają to zadanie.

Te narzędzia oferują gotowe szablony i funkcje "przeciągnij i upuść". Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy programistycznej. Proces tworzenia staje się prosty i intuicyjny.

Pamiętaj jednak o pewnych ograniczeniach. Masz mniejszy wpływ na funkcjonalności strony. Może to skutkować niższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Przeniesienie treści na inną platformę w przyszłości może być trudne. Mimo to, koszty utrzymania są niskie. Przykładowo, sklep na Wix kosztuje około 135 zł netto miesięcznie.

Tworzenie strony samodzielnie to świetna opcja dla prostych stron-wizytówek lub do przetestowania pomysłu na biznes, szczególnie gdy nie zależy Ci na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

Samodzielne tworzenie strony oszczędza początkowe koszty. Jednak pamiętaj o dodatkowych wydatkach:

 • Integracja z systemami płatności i firmami kurierskimi
 • Brak niektórych zaawansowanych funkcji
 • Opłaty za domenę i hosting

Darmowe kreatory to dobra opcja dla osób z małym budżetem. Pozwalają szybko stworzyć funkcjonalną witrynę. Umożliwiają też przetestowanie pomysłu na biznes.

Przed wyborem tej opcji, rozważ potencjalne ograniczenia. Zastanów się nad funkcjonalnością i pozycjonowaniem strony. Pamiętaj też o kosztach utrzymania w dłuższej perspektywie.

Ile kosztuje strona internetowa zlecona freelancerowi?

Freelancerzy oferują niższe ceny niż agencje interaktywne. Ich podejście jest bardziej elastyczne i indywidualne. Ceny zależą od doświadczenia, umiejętności i stawek specjalisty.

Wynagrodzenie freelancera jest zwykle niższe niż agencji. Nie musi on pokrywać kosztów biura czy pensji pracowników. Ważne jest jasne określenie zakresu prac i warunków współpracy.

Ceny stron typu wizytówka

Prosta strona wizytówka kosztuje od 1000 zł do 4500 zł. Zawiera podstawowe informacje o firmie i dane kontaktowe. Cena zależy od personalizacji projektu i ilości treści.

Koszty stron firmowych

Rozbudowane strony firmowe to wydatek od 2250 zł do 5500 zł. Mają kilka podstron i dodatkowe funkcje. Cena zależy od liczby podstron i skomplikowania projektu.

Dobry freelancer może stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową, dostosowaną do Twoich potrzeb i budżetu. Jednak pamiętaj, że w razie problemów technicznych lub chęci rozbudowy strony, będziesz zdany głównie na siebie.

Zlecenie strony freelancerowi to oszczędność, ale mniejsze wsparcie. Oto średni cennik stron tworzonych przez freelancerów:

 • Strona wizytówka: 1000 - 4500 zł
 • Rozbudowana strona firmowa: 2250 - 5500 zł

Ostateczna cena zależy od ustaleń między Tobą a freelancerem. Precyzyjnie określ wymagania i oczekiwania. To pomoże uniknąć nieporozumień i otrzymać satysfakcjonującą stronę.

Ceny stron internetowych tworzonych przez agencje

Współpraca z agencją interaktywną oznacza wyższe koszty niż z freelancerami. Jednak agencje zapewniają pełną obsługę, od projektu po wsparcie techniczne. To przekłada się na lepszą jakość i niezawodność.

Strona na WordPress z gotowym szablonem kosztuje w agencji od 5000 do 15000 zł netto. Dedykowany projekt i indywidualne rozwiązania to wydatek 10000 - 35000 zł lub więcej. Cena zależy od złożoności strony i potrzebnych funkcji.

Przykładowo, zaawansowany projekt strony one page na WordPress to wydatek około 4500 zł netto, a profesjonalny landing page może kosztować od 2000 do 6500 zł netto.

Agencje często oferują pakiety usług w stałych cenach. Popularna agencja proponuje różne opcje:

 • Pakiet Brązowy za 1599 zł netto - obejmuje m.in. indywidualny projekt graficzny, wersję mobilną i optymalizację pod Google
 • Pakiet Srebrny za 1599 zł netto - dodatkowo zapewnia hosting i obsługę poczty
 • Pakiet Złoty za 1599 zł netto + 119 zł netto miesięcznie - rozszerzone wsparcie i regularne aktualizacje
 • Pakiet Platynowy za 3459 zł netto - dłuższy okres serwisowy, dodatkowe godziny pracy i dedykowana opieka

Wybierając agencję, podpisz szczegółową umowę o zakresie prac i warunkach. Sprawdź, czy firma ma doświadczenie w tworzeniu podobnych stron. Renomowana agencja z długim stażem i bogatym portfolio spełni Twoje oczekiwania.

Ile kosztuje strona internetowa w zależności od rodzaju?

Cena strony internetowej zależy od jej rodzaju i stopnia zaawansowania. Poznaj cennik stron www dla różnych typów witryn. Dowiedz się, jaki koszt e-sklepu musisz wziąć pod uwagę, planując biznes online.

Koszt strony typu one page

Strona one page to pojedyncza strona zawierająca wszystkie treści. Ceny takich witryn zaczynają się od 1300 zł netto za gotowy szablon. Indywidualny projekt graficzny może kosztować od 3500 do 5500 zł netto.

Cena prostej strony firmowej

Strona wizytówkowa dla firmy wiąże się z wyższymi kosztami. Prosta strona z gotowego szablonu to wydatek 1500-4500 zł netto. Indywidualny projekt graficzny może kosztować od 7000 do 10000 zł netto.

Wycena rozbudowanej strony internetowej

Koszt realizacji bardziej zaawansowanej strony internetowej z 15 podstronami i dodatkowymi funkcjonalnościami waha się między 2500 a 5000 zł netto.

Taka witryna może zawierać blog, katalog produktów czy inne zaawansowane moduły. Cena zależy od stopnia skomplikowania projektu i wybranej technologii. Profesjonalna strona to inwestycja, która pomoże zdobyć nowych klientów.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Tworzenie sklepu internetowego to większy wydatek niż zwykła strona www. Cennik e-sklepów zaczyna się od 5000 zł netto za gotowy szablon. Zaawansowane platformy sprzedażowe z indywidualnym projektem kosztują powyżej 15000 zł netto.

Cena e-sklepu to nie tylko jednorazowa inwestycja. Obejmuje też comiesięczne opłaty za hosting, domenę czy obsługę płatności.

Ceny stron internetowych są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Warto zainwestować w profesjonalną witrynę, która pomoże osiągnąć biznesowe cele. Postaw na jakość, atrakcyjny design i funkcjonalność.

Dodatkowe koszty związane z posiadaniem strony www

Stworzenie strony to początek cyfrowej przygody. Musisz zadbać o koszty utrzymania strony. Przedłużenie domeny wiąże się z roczną opłatą.

Cena hostingu to kolejny ważny czynnik. Hosting przechowuje pliki Twojej strony na serwerze. Wybór pakietu zależy od wielkości i funkcji witryny.

Opłaty za domenę

Domena to unikalny adres internetowy Twojej strony. Przedłużenie domeny to coroczna opłata. Koszt waha się od 50 do 150 zł, zależnie od rozszerzenia.

Koszty hostingu

Cena hostingu zależy od pakietu i dostawcy. Najtańsze opcje zaczynają się od kilkunastu złotych miesięcznie. Lepsze pakiety kosztują 100-1000 zł rocznie.

Wydatki na pozycjonowanie i reklamę

Sama obecność w sieci nie wystarczy. Warto zainwestować w reklamę online. SEO pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek.

Ceny za SEO zaczynają się od 300 zł miesięcznie. Płatne kampanie, np. Google AdWords, to elastyczna opcja.

Budżety na reklamę online zależą od branży i konkurencji. Zazwyczaj zaczynają się od kilkuset złotych miesięcznie.

Pamiętaj, inwestycja w utrzymanie i promocję strony to klucz do sukcesu. Nie oszczędzaj na jakości hostingu i skutecznej reklamie. Twoja witryna przyciągnie więcej zadowolonych klientów.

Jak zaoszczędzić na stworzeniu strony internetowej?

Optymalizacja kosztów tworzenia strony internetowej jest ważna dla przedsiębiorców. Można uzyskać dobry stosunek ceny do jakości bez nadmiernych wydatków. Oto kilka wskazówek, jak mądrze zaoszczędzić na własnej stronie www:

 1. Zacznij od prostej wizytówki i rozwijaj ją stopniowo. To pozwoli zoptymalizować koszty na początku.
 2. Użyj gotowych szablonów zamiast dedykowanego projektu graficznego. Platformy jak WordPress oferują atrakcyjne motywy w przystępnych cenach.
 3. Ogranicz liczbę podstron i funkcji. Skup się na najważniejszych elementach dla Twojej działalności. iej, gdy będzie to konieczne.
 4. Porównaj oferty wykonawców i negocjuj warunki. Szukaj najlepszego stosunku ceny do jakości. Pamiętaj, że najniższa cena może odbić się na jakości.
 5. Rozważ współpracę z młodym, ambitnym freelancerem. Często oferują wysoką jakość usług w niższej cenie niż agencje.
Pamiętaj, że optymalizacja kosztów nie powinna odbywać się kosztem jakości i funkcjonalności strony. Twoja witryna to wizytówka Twojej firmy w sieci, dlatego warto zadbać o jej profesjonalny wygląd i niezawodne działanie.

Mądre zarządzanie budżetem pomoże stworzyć stronę spełniającą oczekiwania. Poświęć czas na analizę opcji i porównanie ofert. Wybierz tę, która zapewni dobry stosunek ceny do jakości.

Z odpowiednim podejściem, optymalizacja kosztów strony internetowej jest możliwa. Pamiętaj, że Twoja witryna reprezentuje firmę online.

Ile kosztuje strona internetowa - podsumowanie cen

Budżet na stronę internetową zależy od wielu czynników. Oto przykładowe wyceny dla różnych typów stron:

 • Prosta strona wizytówkowa: 2500 - 6000 zł
 • Profesjonalny projekt dedykowany z wieloma funkcjami: 35000 - 45000 zł
 • Sklep internetowy na gotowym rozwiązaniu: 6500 - 12000 zł
 • Dedykowany sklep internetowy: 60000 - 65000 zł
 • Strona firmowa: 15000 - 65000 zł netto
"Koszt strony internetowej to typowo od 2000 zł do 20000 zł, zależny od funkcjonalności, złożoności projektu i technologii."

Pamiętaj też o dodatkowych kosztach, takich jak:

 • Domena: 20 - 150 zł rocznie
 • Hosting: od kilku do kilkuset złotych miesięcznie
 • Reklama internetowa: 500 - 5000 zł miesięcznie
 • Optymalizacja SEO: 1000 - 8000 zł miesięcznie

Szacunkowy budżet na stronę może wynosić od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Zależy to od rodzaju witryny.

Przed stworzeniem strony, określ swoje potrzeby i możliwości finansowe. To pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Wniosek

Koszt stworzenia strony internetowej różni się w zależności od wielu czynników. Stawki za godzinę pracy programisty wahają się od 30 zł do 150 €. Ceny wykonania strony internetowej mogą wynosić od 500 zł do nawet 15 000 zł.

Ostateczny koszt zależy od typu strony i jej skomplikowania. Ważne są też funkcjonalności oraz technologia wykonania. Przy wyborze rozwiązania warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i budżet.

Prostsze strony typu wizytówka można uzyskać już za 500-1000 zł. Bardziej zaawansowane witryny firmowe lub sklepy internetowe mogą kosztować znacznie więcej. Kluczem jest znalezienie balansu między kosztem a jakością i funkcjonalnością.

Stronę internetową warto traktować jako inwestycję w rozwój firmy. Dobrze zaprojektowana witryna może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Może też poprawić wizerunek marki i przynieść wymierne korzyści w długiej perspektywie.

100%

zadowolonych klientów

wsparcie marketingu
wsparcie sprzedaży

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Nie musisz wszystkich działań prowadzić sam! A na pewno możesz osiągnąć lepsze wyniki. Nasz doświadczony zespół jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Zwiększ sprzedaż w firmie