Wróć do artykułów

Jak korzystać z Midjourney - Przygoda z generowaniem obrazów AI

Midjourney, jako narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, oferuje niezwykłe możliwości tworzenia grafiki, otwierając nowe horyzonty dla kreatywności. W tym kompletnym poradniku, przejdziemy przez wszystkie niezbędne kroki, aby wykorzystać potencjał Midjourney do generowania wyjątkowych obrazów. Od podstawowych informacji na temat tego, jak korzystać z Midjourney, po zaawansowane techniki i wskazówki, ten przewodnik jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z AI.

marzec 2024
Jak korzystać z Midjourney - Przygoda z generowaniem obrazów AIJak korzystać z Midjourney - Przygoda z generowaniem obrazów AI

Kluczowym elementem pracy z Midjourney jest zrozumienie, jak efektywnie używać promptów i komend, aby stworzyć grafikę, która najlepiej odda twoją wizję. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą poszukującym nowych narzędzi do wyrażania swojej kreatywności, czy marketerem potrzebującym wygenerować unikatowe obrazy do kampanii, Midjourney oferuje szeroki zakres możliwości. W tym poradniku, szczegółowo omówimy, jak wybrać odpowiednie prompty, dostosować ustawienia generowania i maksymalizować potencjał twórczy narzędzia AI.

Wprowadzenie do Midjourney: pierwsze kroki w tworzeniu obrazów AI

Rozpoczęcie przygody z Midjourney to ekscytujący pierwszy krok w świecie generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji. To narzędzie, które otwiera przed nami nowe możliwości twórcze, umożliwiając kreowanie grafik, które do tej pory były nieosiągalne bez zaawansowanych umiejętności graficznych.

Jak założyć konto i dołączyć do społeczności Midjourney na Discordzie?

Aby skorzystać z Midjourney, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to założyć konto na Discord, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Discord to platforma, na której Midjourney bazuje, umożliwiając użytkownikom łatwą komunikację i dostęp do narzędzia. Po założeniu konta na Discord, poszukaj oficjalnego serwera Midjourney i dołącz do niego. Jest to kluczowy krok, aby móc korzystać z narzędzia i dołączyć do społeczności osób o podobnych zainteresowaniach.

 • Znajdź i dołącz do oficjalnego serwera Midjourney na Discordzie.
 • Zapoznaj się z zasadami i instrukcjami dostępnymi na serwerze.
 • Aktywuj swoje konto Midjourney, postępując zgodnie z instrukcjami.

Dzięki temu będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji Midjourney i będziesz mógł zacząć tworzyć swoje pierwsze obrazy.

Pierwsze generowanie obrazu: wybór promptu i używanie komendy

Generowanie pierwszego obrazu w Midjourney jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Kluczowym elementem jest wybór odpowiedniego promptu, który będzie stanowić instrukcję dla AI, jakiego rodzaju obraz ma zostać wygenerowany. Pomyśl, co chciałbyś stworzyć – może to być cokolwiek, od abstrakcyjnych koncepcji po konkretne obiekty.

 • Wybierz prompt, który najlepiej opisuje to, co chcesz wygenerować.
 • Użyj odpowiedniej komendy w kanałach tekstowych serwera Midjourney, aby rozpocząć proces generowania. Zazwyczaj wygląda to tak: /imagine prompt: Twoja wizja.

Po wpisaniu komendy i promptu, AI Midjourney przystąpi do pracy, a Ty wkrótce otrzymasz wygenerowane obrazy. To magiczny moment, kiedy Twoje pomysły materializują się dzięki mocy sztucznej inteligencji.

Jak wybrać najlepsze prompty dla obrazów w Midjourney?

Wybór odpowiednich prompty ma kluczowe znaczenie dla jakości i zgodności wygenerowanych obrazów z naszymi oczekiwaniami. Prompty działają jak instrukcje dla AI, kierując procesem twórczym w pożądanym kierunku.

Rozumienie roli promptów w generowaniu obrazów AI

Prompty są sercem Midjourney – to one decydują, jakie obrazy zostaną wygenerowane. Dobrze skonstruowany prompt powinien być zarówno opisowy, jak i inspirujący, dając AI wystarczająco dużo informacji, aby mogła zinterpretować Twoją wizję. Jest to balans między byciem specyficznym a pozostawieniem miejsca na kreatywność AI.

 • Pomyśl o promptach jak o przewodniku dla AI, który kieruje jej "myśleniem".
 • Im bardziej szczegółowy i zrozumiały prompt, tym lepsze rezultaty możesz oczekiwać.

Tworzenie skutecznych promptów: praktyczne wskazówki i przykłady

Tworzenie skutecznego promptu wymaga praktyki i zrozumienia, jak AI interpretuje język. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci tworzyć lepsze prompty:

 • Bądź konkretny, ale nie ograniczaj kreatywności. Zamiast pisać „pies”, spróbuj „szczęśliwy golden retriever na plaży o zachodzie słońca”.
 • Eksperymentuj z różnymi słowami i strukturami zdań. Różne sformułowania mogą prowadzić do różnych interpretacji i wyników.
 • Użyj deskryptorów emocjonalnych i sensorycznych, aby dodać głębi generowanym obrazom. Słowa takie jak "spokojny", "burzliwy", "żywy" mogą znacząco wpłynąć na ostateczny obraz.

Przykładowe prompty, które możesz wypróbować:

 • "Starożytny zamek o świcie, otoczony mgłą"
 • "Futurystyczne miasto odbijające się w wodzie nocą, neonowe światła"

Używając tych technik, zaczniesz dostrzegać, jak różne podejścia do tworzenia promptów wpływają na generowane obrazy, co pozwoli Ci lepiej wykorzystać potencjał Midjourney.

Korzystanie z zaawansowanych funkcji Midjourney

Po opanowaniu podstaw Midjourney i nauczeniu się skutecznego tworzenia prompty, nadszedł czas, aby zagłębić się w zaawansowane funkcje tego narzędzia. Midjourney oferuje szereg opcji dostosowywania i narzędzi edycyjnych, które pozwalają na jeszcze większą kreatywność i precyzję w generowaniu obrazów.

Eksploracja opcji dostosowywania i narzędzi edycyjnych

Midjourney umożliwia użytkownikom dostosowywanie generowanych obrazów w różnych aspektach, takich jak styl, kompozycja czy kolorystyka. Możesz eksperymentować z różnymi parametrami, aby uzyskać dokładnie taki obraz, jakiego potrzebujesz.

 • Wypróbuj różne style artystyczne, używając słów-kluczy w prompty, które opisują pożądany styl, np. impresjonizm, surrealizm.
 • Dostosuj kompozycję, dodając do promptu szczegółowe instrukcje dotyczące ułożenia elementów na obrazie.
 • Eksperymentuj z kolorystyką, prosząc AI o generowanie obrazów w określonej palecie barw.

Każda z tych opcji otwiera nowe możliwości dla Twojej twórczości, pozwalając na jeszcze większą personalizację wygenerowanych dzieł.

Jak używać wersji Midjourney v5 dla zaawansowanego tworzenia obrazów?

Wraz z rozwojem Midjourney, wprowadzane są nowe wersje narzędzia, które oferują ulepszone funkcje i jeszcze lepszą jakość generowanych obrazów. Wersja Midjourney v5 to krok naprzód w technologii AI, oferując użytkownikom nowe możliwości i większą kontrolę nad procesem twórczym.

 • Zapoznaj się z nowymi funkcjami i ulepszeniami dostępnymi w wersji v5.
 • Wykorzystaj ulepszone algorytmy AI, aby generować obrazy o wyższej jakości i większym realizmie.
 • Skorzystaj z nowych opcji dostosowywania, aby jeszcze precyzyjniej wpływać na wygląd końcowego obrazu.

Midjourney v5 otwiera przed Tobą nowe horyzonty twórcze, umożliwiając tworzenie obrazów, które są bliższe Twojej wizji niż kiedykolwiek wcześniej.

Midjourney a prawa autorskie: co musisz wiedzieć?

Tworzenie obrazów za pomocą Midjourney otwiera wiele możliwości, ale ważne jest, aby być świadomym aspektów prawnych związanych z generowaną treścią. Zrozumienie zasad dotyczących praw autorskich jest kluczowe dla każdego, kto chce używać te obrazy w sposób etyczny i zgodny z prawem.

Zrozumienie zasad dotyczących praw autorskich i generowanych obrazów

Generowane obrazy, choć tworzone przez AI, mogą być objęte prawami autorskimi. Zależnie od sposobu użycia i celu, istnieją różne kwestie prawne, które należy wziąć pod uwagę:

 • Generowane obrazy mogą być uznane za nowe dzieła i podlegać ochronie prawnej.
 • Używanie obrazów generowanych przez AI w projektach komercyjnych wymaga zrozumienia licencji i zasad Midjourney.

Jak bezpiecznie używać obrazy generowane przez AI w projektach komercyjnych?

Aby uniknąć naruszeń praw autorskich, ważne jest przestrzeganie zasad i wytycznych ustalonych przez twórców narzędzia Midjourney:

 • Zapoznaj się z licencją Midjourney i warunkami użytkowania, aby wiedzieć, jak możesz wykorzystywać wygenerowane obrazy.
 • Uważaj na generowanie obrazów zawierających chronione znaki towarowe, prawa autorskie, lub inne elementy objęte ochroną prawną.
 • Rozważ uzyskanie dodatkowych zgód lub licencji, jeśli planujesz używać obrazy w sposób, który może naruszać prawa innych osób lub podmiotów.

Zrozumienie tych zasad pomoże Ci korzystać z Midjourney w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem, maksymalizując potencjał twórczy, jednocześnie unikając potencjalnych problemów prawnych.

Porady i triki dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

Zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych użytkowników Midjourney, istnieje wiele wskazówek, które mogą pomóc w pełniejszym wykorzystaniu potencjału tego narzędzia. Odkrywanie nowych technik i strategii może znacząco wpłynąć na jakość i oryginalność generowanych obrazów.

Jak maksymalizować potencjał generowanych obrazów?

Optymalizacja procesu tworzenia obrazów w Midjourney wymaga eksperymentowania i dostosowywania do własnych potrzeb. Oto kilka sprawdzonych metod:

 • Iteracyjne podejście do tworzenia promptów: Zamiast polegać na pojedynczym prompcie, twórz wersje i modyfikacje, aby zbliżyć się do idealnego rezultatu.
 • Wykorzystaj społeczność: Dołącz do grup i forów dyskusyjnych, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami i twórczością. Wymiana wiedzy i inspiracji może być nieoceniona.
 • Eksploruj galerie: Przeglądaj prace innych, aby zrozumieć, jak różnorodne mogą być rezultaty i jak inne osoby wykorzystują Midjourney do tworzenia niezwykłych obrazów.

Najczęstsze błędy i jak ich unikać podczas pracy z Midjourney

Zrozumienie potencjalnych pułapek może zaoszczędzić czas i poprawić efektywność pracy z Midjourney. Oto co warto mieć na uwadze:

 • Zbyt ogólne prompty: Mogą prowadzić do generowania nieprecyzyjnych lub niezadowalających obrazów. Staraj się być jak najbardziej specyficzny.
 • Ignorowanie opcji dostosowywania: Midjourney oferuje szerokie możliwości personalizacji generowanych obrazów. Nie korzystanie z nich to stracona szansa na lepsze rezultaty.
 • Niewykorzystanie zasobów społecznościowych: Wsparcie i wiedza dostępne na forach i grupach mogą znacząco przyspieszyć naukę i eksplorację możliwości Midjourney.

Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli na efektywniejsze i bardziej satysfakcjonujące korzystanie z Midjourney, niezależnie od poziomu doświadczenia.

Midjourney jest darmowy? Rozważania na temat kosztów i subskrypcji

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez nowych użytkowników Midjourney jest kwestia kosztów związanych z korzystaniem z tego narzędzia. Zrozumienie struktury cenowej i dostępnych planów subskrypcji jest kluczowe dla efektywnego planowania i wykorzystania platformy.

Porównanie planów darmowych i płatnych: co najlepiej pasuje do Twoich potrzeb?

Midjourney oferuje różne poziomy dostępu, w tym opcje darmowe i płatne subskrypcje. Oto co musisz wiedzieć, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie:

 • Darmowa wersja próbna pozwala na wypróbowanie narzędzia i ograniczoną liczbę generacji obrazów, dając użytkownikowi szansę na ocenę, czy narzędzie spełnia jego oczekiwania.
 • Subskrypcje płatne różnią się zakresem dostępu i limitami generacji obrazów. Wybierając plan płatny, warto zastanowić się, jak intensywnie planujesz korzystać z Midjourney.

Jak zarządzać kosztami i wykorzystać darmowe próbne wersje?

Zarządzanie kosztami korzystania z Midjourney jest ważne, zwłaszcza jeśli planujesz używać narzędzia do większych projektów:

 • Wykorzystaj darmową wersję próbną, aby nauczyć się narzędzia i zrozumieć, czy spełnia ono Twoje potrzeby.
 • Rozważ zakup subskrypcji, jeśli planujesz regularnie korzystać z Midjourney. Długoterminowo może to być bardziej opłacalne.
 • Śledź promocje i oferty specjalne. Midjourney czasami oferuje zniżki na subskrypcje, co może być dobrym momentem na przystąpienie do planu płatnego.

Zrozumienie opcji cenowych i wybór odpowiedniego planu pozwoli na maksymalizację wartości, jaką Midjourney wnosi do Twoich projektów twórczych, jednocześnie kontrolując wydatki.

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Wynikiem konsultacji będzie lista rekomendacji i wniosków. Ty zdecydujesz co z nią zrobisz. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Poznaj nasze realizacje

Odbierz darmową konsultację

Bezpłatna konsultacja to czas podczas którego niezobowiązująco odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiać jedynie o Twojej firmie, nie jest to prezentacja handlowa.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

* Każdemu klientowi przysługuje jedna darmowa konsultacja. Szczegółowe zasady konsultacji znajdziesz na stronie Regulaminem darmowej konsultacji.

** Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oraz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.empiria-studio.com, oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych zgodnie z Polityką prywatności.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Mieliśmy problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbuj jeszcze raz później.

Zaufali nam między innymi

I ponad 100 innych ...

Odkryj najnowsze trendy
i strategie na naszym blogu

Artykuły na temat reklamy w social media, Facebook, Instagram, Google Ads, strategie marki, rozwój biznesu i wiele więcej... Dołącz do grona czytelników!

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwoPozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Żyjemy w czasach, gdy media społecznościowe mają duży wpływ na nasze życie. Instagram jest jednym z tych miejsc, gdzie łatwo możemy stracić wiele godzin. Dodajemy zdjęcia, łączymy się z przyjaciółmi i nagle odkrywamy, że marnujemy czas. Może nadszedł czas, by zrezygnować z Instagrama, by lepiej wykorzystać każdą chwilę.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Wyobraź sobie moment, gdy dostrzegasz, że zdjęcie do projektu ma niechciane tło. To może być frustrujące. Ale dzięki narzędziom jak Adobe Photoshop czy Canva Pro, usuwanie tła jest prostsze. Takie narzędzia są łatwo dostępne online.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedażyCzym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Wyobraź sobie, że wchodzisz na ulubioną stronę zakupową. Dodajesz produkty do koszyka i finalizujesz zakup. Niespodziewanie, po kilku tygodniach na Twoim koncie pojawiają się dodatkowe pieniądze. To efekt cashback rabatu. Jest to sposób na zwrot części pieniędzy wydanych online. Działa dla osób, które lubią oszczędzać, nie rezygnując z ulubionych rzeczy.
czerwiec 2024
Czytaj więcej