Wróć do artykułów

Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Wyobraź sobie moment, gdy dostrzegasz, że zdjęcie do projektu ma niechciane tło. To może być frustrujące. Ale dzięki narzędziom jak Adobe Photoshop czy Canva Pro, usuwanie tła jest prostsze. Takie narzędzia są łatwo dostępne online.

czerwiec 2024
Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

W dzisiejszych czasach storytelling wizualny jest bardzo ważny. Umiejętność usuwania tła z fotografii jest więc cenna. Narzędzia takie jak "Magic Wand Tool" w Photoshopie pozwalają szybko usuwać niechciane elementy. Dzięki temu, jak Canva Pro, nawet mniejsze firmy czy uczelnie mogą łatwo edytować zdjęcia.

Kluczowe wnioski:

 • Photoshop oferuje precyzyjne narzędzia do usuwania tła, np. "Magic Wand Tool" i "Lasso Tool".
 • Profesjonalne usuwanie tła jest ważne przy tworzeniu profesjonalnie wyglądających packshotów.
 • Canva Pro i inne narzędzia online umożliwiają automatyczne usuwanie tła w płatnych wersjach.
 • Różne opcje, od profesjonalnych programów do prostych narzędzi online, ułatwiają znalezienie odpowiedniego rozwiązania.

Wprowadzenie do usuwania tła ze zdjęć

Usuwanie tła ze zdjęć to ważny proces. Podkreśla to, co na zdjęciu jest najważniejsze, przez usunięcie niepotrzebnego tła. Dzięki temu zdjęcia produktów wyglądają lepiej i bardziej profesjonalnie.

Technologia pozwala nam na korzystanie z wielu narzędzi do usuwania tła. Adobe Express oferuje łatwe w użyciu narzędzie do tego celu. Narzędzia takie jak Remove.bg i AnyErase są precyzyjne i obsługują różne typy obrazów. AnyErase pomaga też w dalszej edycji zdjęć.

Te narzędzia używają sztucznej inteligencji do analizowania obrazów. Oddzielają one fotografowany obiekt od tła z dużą dokładnością. To oszczędza czas i wysiłek w porównaniu do starszych metod.

Retuszowanie zdjęć bez klasycznych programów staje się proste dzięki aplikacjom online. Dobrym przykładem są Dowolna gumka czy Fotor. Umożliwiają one edycję tła, dając estetyczne i profesjonalne efekty.

Dzięki nowym narzędziom, szparowanie jest łatwiejsze i dostępne dla każdego. Użytkownicy o różnym poziomie zaawansowania mogą łatwo wyciąć tło. To otwiera szerokie możliwości w fotografii produktowej i innych dziedzinach.

Najpopularniejsze narzędzia do usuwania tła online

Technologie AI mocno upraszczają usuwania tła online. Pozwalają na szybkie i dokładne rezultaty. Narzędzia takie jak remove.bg, Photoroom, i Pixlr stały się bardzo popularne. Ich funkcje i łatwość użycia przyciągają uwagę.

Remove.bg

Aplikacja remove.bg słynie z dokładności w usuwaniu tła. Darmowo usuwa tło z obrazów o rozdzielczości około 625 × 400 pikseli. Jej algorytmy AI doskonale radzą sobie z trudnymi tłami i złożonymi kształtami. Doskonale nadaje się do mniejszych projektów i szybkich poprawek.

Photoroom

Strona photoroom.com oferuje narzędzia do usuwania tła online i edycji zdjęć. Wykorzystuje Adobe Sensei, co przyspiesza obróbkę obrazów. Jest ceniona za łatwość użycia. Dzięki temu, szybko stworzysz obrazy produktów dla mediów społecznościowych i e-commerce.

Pixlr

Na platformie pixlr.com znajdziesz narzędzia do różnorodnej edycji grafiki. Oferta obejmuje usuwanie tła i edytowanie zdjęć. Dzięki intuicyjnym narzędziom AI, Pixlr ułatwia edycję. Jego interfejs jest prosty, co pozwala dostosować zdjęcia do potrzeb różnych projektów.

Każde narzędzie ma swoje plusy. Ułatwiają usuwanie tła online i tworzenie doskonałych wizualizacji. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznej wiedzy ani drogiego oprogramowania.

Usuwanie tła ze zdjęcia w programach graficznych

Usuwanie tła jest istotną częścią profesjonalnej edycji obrazów. Do tego celu służą programy takie jak Adobe Photoshop i GIMP. Te narzędzia mają zaawansowane funkcje dla najlepszych efektów.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop oferuje dużo możliwości. Dzięki Quick Selection Tool i Magic Wand, usuwanie tła staje się proste. Photoshop pozwala też dokładnie edytować detale, używając warstw i masek.

GIMP

GIMP to darmowa alternatywa dla Photoshopa. Ma wiele funkcji, jak Fuzzy Select Tool i Paths do pracy z granicami. Dzięki warstwom i maskom, GIMP umożliwia skomplikowaną edycję.

Programy zaawansowane, jak Adobe Photoshop i GIMP, są dobrym wyborem dla szukających jakości. Pozwalają na precyzyjną edycję obrazów, spełniając oczekiwania w wymagających projektach.

Bezpłatne aplikacje do usuwania tła na komputer

Wyszukanie najlepszej aplikacji do usuwania tła to wyzwanie. Szczególnie, gdy szukamy darmowych narzędzi, które są profesjonalne. Poniżej znajdziesz kilka rekomendacji.

Photopea to jedno z najczęściej wybieranych narzędzi. Działa online i jest dobrym zamiennikiem dla Photoshopa. Oferuje wiele zaawansowanych opcji edycji mimo braku wsparcia AI.

Canva to kolejna opcja, która zwraca uwagę. Usunięcie tła jest łatwe w wersji PRO, ale darmowe opcje również są przydatne. Można je wykorzystać do wielu projektów designerskich.

Adobe Express dobrze spełnia oczekiwania użytkowników online i mobilnych. Dzięki Adobe Sensei, usuwanie tła jest dostępne za darmo. Działa na systemach iOS i Android, co jest dużą zaletą.

Także Pixlr zasługuje na uwagę. Ta aplikacja umożliwia zaawansowane działania, takie jak używanie warstw i filtrów. Można edytować zdjęcia, zachowując ich wysoką jakość.

Photoroom to nowość, szczególnie lubiana przez użytkowników iOS. Pozwala nie tylko usuwać tło za darmo. Oferuje także różne efekty kolorystyczne i możliwość zmiany tła.

Warto zauważyć, że narzędzia jak Canva i Adobe Express, wykorzystujące AI, ułatwiają usuwanie tła. Czynią proces szybkim i wymagającym od użytkownika minimum pracy.

Wybranie narzędzia zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jest wiele bezpłatnych narzędzi graficznych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, co pomoże Ci w pracy twórczej.

Jak usunąć tło ze zdjęcia na iPhone?

System iOS 15 pozwolił użytkownikom iPhone'ów łatwo usuwać tło ze zdjęć. Nie potrzebują do tego zewnętrznych aplikacji. Dzięki sztucznej inteligencji, cały proces jest prosty i intuicyjny.

Aby zacząć, otwórz zdjęcie w aplikacji Zdjęcia i wybierz ikonę edycji. Potem aktywuj automatyczne usuwanie tła jednym kliknięciem. Algorytmy AI precyzyjnie oddzielają obiekt od tła.

iPhone oferuje różne opcje tła: białe, kolorowe, gradientowe i wzorzyste. Możesz wybrać spośród czterech kategorii: Patterns, Geometric, Block, Shadows. To pozwoli dostosować zdjęcie do swoich potrzeb.

Są też narzędzia jak Reverse Tool i Transparent Background, które dają więcej kontroli nad edytowaniem. Nawet bez subskrypcji dostępne są zaawansowane funkcje. Można też wybrać opcje premium za abonament.

Dzięki tym możliwościom edycja zdjęć na smartfonie jest łatwa. Nie ważne, czy jesteś zawodowcem, czy amatorem. Usuwanie tła na iPhone daje perfekcyjne wyniki w sekundy. Teraz możesz tworzyć wyjątkowe kompozycje i kolaże bez zewnętrznych aplikacji.

Darmowe narzędzia do usuwania tła ze zdjęcia na system Android

Szukasz aplikacji Android, które łatwo usuwają tło z fotografii? Mamy dla Ciebie listę darmowych narzędzi. Dzięki nim edytujesz zdjęcia szybko i skutecznie, bez komputera.

Remove.bg pozwala na pobieranie zdjęć w normalnej jakości za darmo. Canva ma podobną funkcję, ale wymaga abonamentu PRO za 49,99 zł miesięcznie. Dlatego Remove.bg jest dobrym wyborem dla szukających darmowych opcji.

Na uwagę zasługuje również PhotoScissors 8.2. Obsługuje ono wiele formatów, takich jak BMP, JPEG, PNG i TIFF. Jest świetne dla tych, co pracują z różną grafiką mobilną i potrzebują wsparcia wielu formatów.

Inną ciekawą aplikacją jest Photo Background Remover 5.0. Obsługuje różne formaty graficzne. Dzięki niej łatwo usuniesz tło i zrobisz inne edycje, co sprawia, że jest uniwersalna.

Dla osób z wieloma zdjęciami PhotoMake 2.0 oferuje przetwarzanie wsadowe. Pozwala na pracę z wieloma plikami naraz, co jest efektywne przy dużych zbiorach zdjęć.

InPaint analizuje i usuwa niechciane elementy ze zdjęć za pomocą zaawansowanych algorytmów. Jest idealne do skomplikowanych edycji, gdzie liczy się precyzja.

Apowersoft BG Remover ma ocenę 4.5 i rozmiar 11 M na Androida. Jest kompatybilny z wersjami Androida 4.1 i nowsze, więc jest dostępny dla wielu użytkowników.

Jeśli potrzebujesz narzędzi do profesjonalnej grafiki mobilnej bez wydawania pieniędzy, te aplikacje są dla Ciebie. Dają swobodę i szybkość w edycji zdjęć bez kosztów.

Usuwanie tła w programach pakietu Office

Microsoft Office to narzędzie umożliwiające edycję obrazów w Word i PowerPoint. Usuwanie tła w Word i PowerPoint jest łatwe. To pozwala uzyskać profesjonalne efekty wizualne szybko.

Aby usunąć tło z obrazu w Microsoft Office, wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierz obraz do edycji.
 2. Idź do Narzędzia obrazów i kliknij Formant obrazów.
 3. Użyj opcji Usuń tło, by automatycznie wykryć tło.
 4. Do precyzyjnej edycji użyj Zachowaj obszary i Usuń obszary.

Opcja usuwania tła jest dostępna w różnych wersjach Office, np. 2021, 2019, 2016 i Microsoft 365. Działa zarówno na Windows, jak i Mac. Oznacza to, że będą działać na różnych systemach operacyjnych.

Możliwe jest usunięcie rozpraszających szczegółów oraz tła we wszystkich typach grafik. W grafice wektorowej mogą być jednak ograniczenia. Jeśli Usuń tło jest niedostępne, sprawdź pomoc w Office. Możesz też użyć Paint 3D czy Microsoft Designer do edycji obrazów.

Usuwanie tła w Office pomaga w różnych projektach graficznych. Ułatwia pracę z dokumentami. Edycja i optymalizacja obrazów stają się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Najlepsze praktyki przy usuwaniu tła ze zdjęć

Kiedy usuwasz tło ze zdjęć, ważne jest użycie dobrych metod. To zapewnia świetne efekty. Najważniejsze jest wybranie narzędzia, które pasuje do Twoich umiejętności i potrzeb.

Wybór odpowiedniego narzędzia

Od wyboru narzędzia zależy jakość twojej pracy. Adobe Photoshop ma wiele funkcji, na przykład Pióro i Szybki wybór, do dokładnej edycji. Strony jak Remove.bg są łatwe w użyciu. Używają sztucznej inteligencji do pracy, ale mają limit rozmiaru zdjęć.

Precyzyjna edycja

Dokładność jest ważna przy edytowaniu zdjęć. Używanie ścieżki wektorowej albo maski pozwala usunąć tło bez straty jakości. Narzędzie jak magnetyczne lasso jest dobre, gdy obiekt i tło się mocno różnią. Trzeba być cierpliwym, bo ta metoda wymaga czasu i precyzji.

Zastosowanie wyciętych obiektów

Po usunięciu tła, możesz użyć obiektów w wielu projektach. Przydają się w reklamach, prezentacjach czy social mediach. Robią wrażenie i są spójne wizualnie.

Używanie dobrze przygotowanych grafik w marketingu jest kluczowe. Profesjonalne usuwanie tła czyni grafiki estetycznymi i zgodnymi z wizerunkiem firmy. Dobór narzędzia, dokładna edycja i kreatywne wykorzystanie to podstawa sukcesu w marketingu.

Wniosek

Usuwanie tła ze zdjęć to kluczowy element w profesjonalnym edytowaniu, zwłaszcza przy fotografiach produktowych i marketingowych. Narzędzia takie jak Adobe Photoshop dają duże możliwości. Dzięki "Magic Wand Tool" i "Lasso Tool", można precyzyjnie pracować. Ważne jest też przygotowanie zdjęcia - zachowanie wymiarów i rozdzielczości, aby obraz końcowy był wysokiej jakości.

Narzędzia wspomagane sztuczną inteligencją umożliwiają szybką pracę nad zdjęciami. Ale Photoshop wciąż prowadzi w precyzji. Kursy Photoshop, np. te oferowane przez Expose, może znacząco podnieść Twoje umiejętności graficzne. To jest wartościowe, zwłaszcza w pracy w marketingu.

Nowe technologie w edycji zdjęć to jedno. Ale to doświadczenie fotografów i edytorów robi różnicę. Oni, korzystając z narzędzi, zapewniają zdjęciom najlepszą jakość i wygląd. Połączenie techniki i kreatywności ludzkiej przynosi efekty. Dzięki temu zdjęcia przyciągają uwagę i budzą pozytywne uczucia.

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Wynikiem konsultacji będzie lista rekomendacji i wniosków. Ty zdecydujesz co z nią zrobisz. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Poznaj nasze realizacje

Odbierz darmową konsultację

Bezpłatna konsultacja to czas podczas którego niezobowiązująco odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiać jedynie o Twojej firmie, nie jest to prezentacja handlowa.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

* Każdemu klientowi przysługuje jedna darmowa konsultacja. Szczegółowe zasady konsultacji znajdziesz na stronie Regulaminem darmowej konsultacji.

** Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oraz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.empiria-studio.com, oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych zgodnie z Polityką prywatności.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Mieliśmy problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbuj jeszcze raz później.

Zaufali nam między innymi

I ponad 100 innych ...

Odkryj najnowsze trendy
i strategie na naszym blogu

Artykuły na temat reklamy w social media, Facebook, Instagram, Google Ads, strategie marki, rozwój biznesu i wiele więcej... Dołącz do grona czytelników!

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwoPozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Żyjemy w czasach, gdy media społecznościowe mają duży wpływ na nasze życie. Instagram jest jednym z tych miejsc, gdzie łatwo możemy stracić wiele godzin. Dodajemy zdjęcia, łączymy się z przyjaciółmi i nagle odkrywamy, że marnujemy czas. Może nadszedł czas, by zrezygnować z Instagrama, by lepiej wykorzystać każdą chwilę.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedażyCzym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Wyobraź sobie, że wchodzisz na ulubioną stronę zakupową. Dodajesz produkty do koszyka i finalizujesz zakup. Niespodziewanie, po kilku tygodniach na Twoim koncie pojawiają się dodatkowe pieniądze. To efekt cashback rabatu. Jest to sposób na zwrot części pieniędzy wydanych online. Działa dla osób, które lubią oszczędzać, nie rezygnując z ulubionych rzeczy.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Jaki generator zdjęć AI jest najlepszy - Nasz rankingJaki generator zdjęć AI jest najlepszy - Nasz ranking

Jaki generator zdjęć AI jest najlepszy - Nasz ranking

Czy marzyłeś kiedyś o stworzeniu czegoś niesamowitego, lecz brakowało Ci umiejętności? Wyobraź sobie narzędzie, które zamienia Twoje pomysły w rzeczywistość. Dla wielu, sztuczna inteligencja stała się kluczem do spełnienia kreatywnych marzeń. Generatory zdjęć AI to narzędzia rewolucjonizujące tworzenie obrazów, dla amatorów i profesjonalistów.
czerwiec 2024
Czytaj więcej