Wróć do artykułów

Kompletny przewodnik po rozmiarach zdjęć na Facebooku

W dzisiejszych czasach, Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na rozmiar zdjęcia na fb, aby nasze publikacje wyglądały profesjonalnie i przyciągały uwagę odbiorców. W tym artykule przedstawimy kompletny przewodnik po rozmiarach zdjęć na Facebooku, który pomoże Ci w optymalizacji swojego profilu oraz publikacji na tej platformie.

grudzień 2023
Najlepsze rozmiary zdjęć na FacebookuNajlepsze rozmiary zdjęć na Facebooku

Podstawowe informacje o rozmiarach zdjęć na Facebooku

Zdjęcia na fb są kluczowym elementem wyróżniającym nasz profil oraz publikacje. Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto zwrócić uwagę na rozmiary zdjęć na facebooku oraz wymiary zdjęć na fb. Dzięki temu nasze zdjęcia będą wyglądać profesjonalnie i przyciągać uwagę odbiorców.

Znaczenie odpowiedniego rozmiaru zdjęć na fb

Facebook - wymiary zdjęć mają ogromne znaczenie dla jakości i wyglądu naszych publikacji. Zdjęcia na facebooku o odpowiednich wymiarach będą wyświetlane bez zniekształceń, a ich jakość nie zostanie obniżona przez kompresję. Dlatego warto znać podstawowe wymiary zdjęć na fb i dostosować do nich swoje grafiki.

Różne typy zdjęć na Facebooku i ich wymiary

Na Facebooku możemy spotkać różne typy zdjęć, takie jak zdjęcia profilowe, zdjęcia na osi czasu czy zdjęcia w tle. Każdy z tych typów ma swoje specyficzne wymiary, które warto znać. Ponadto, istnieją również wymiary grafik reklamowych na fb oraz minimalne wymiary grafik na fb, które są istotne dla osób prowadzących kampanie reklamowe. Warto zwrócić uwagę na wymiary reklam na fb, aby nasze reklamy były wyświetlane poprawnie i przyciągały uwagę odbiorców.

Minimalny i maksymalny rozmiar zdjęcia na fb

Facebook narzuca pewne ograniczenia na rozmiar zdjęć publikowanych na platformie. Minimalny rozmiar zdjęcia na fb wynosi 180x180 pikseli dla zdjęć profilowych oraz 820x312 pikseli dla zdjęć w tle. Z kolei maksymalny rozmiar grafiki na fb wynosi 2048x2048 pikseli dla zdjęć na osi czasu. Warto znać te ograniczenia, aby nasze zdjęcia były wyświetlane w najlepszej jakości i nie były odrzucane przez platformę.

Rozmiary standardowych zdjęć na Facebooku

W tej części omówimy rozmiary standardowych zdjęć na fb, w tym zdjęć profilowych, zdjęć na osi czasu oraz zdjęć w tle. Znajomość tych wymiarów pozwoli na lepsze dostosowanie naszych grafik do wymogów platformy, co przekłada się na ich lepszy wygląd i większą atrakcyjność dla odbiorców.

Zdjęcia profilowe i ich wymiary na fb

Zdjęcia profilowe są jednym z najważniejszych elementów naszego konta na Facebooku. Dlatego warto zadbać o to, aby zdjęcie profilowe na fb miało odpowiedni rozmiar. Zalecany rozmiar zdjęcia profilowego na fb wynosi 180x180 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcie to będzie wyświetlane jako miniaturka o wymiarach 40x40 pikseli w komentarzach oraz 86x86 pikseli na osi czasu. Dlatego warto zadbać o to, aby nasze zdjęcie profilowe było czytelne i atrakcyjne w każdym z tych wymiarów.

Zdjęcia na osi czasu: jakie mają wymiary?

Zdjęć na osi czasu używamy do ilustrowania naszych postów oraz do dzielenia się ważnymi chwilami z naszymi znajomymi. Aby zdjęcia te wyglądały jak najlepiej, warto znać zalecane wymiary. Dla zdjęć na osi czasu, Facebook zaleca wymiary 1200x630 pikseli. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia te będą wyświetlane w różnych rozmiarach w zależności od miejsca, w którym się pojawią (na osi czasu, w wiadomościach, w komentarzach itp.). Dlatego warto zadbać o to, aby nasze zdjęcia na osi czasu były atrakcyjne i czytelne w każdym z tych kontekstów.

Zdjęcia w tle: jakie powinny mieć wymiary?

Zdjęcia w tle to kolejny istotny element naszego profilu na Facebooku. Dzięki nim możemy wyrazić swoją osobowość oraz zainteresowania. Aby zdjęcie w tle wyglądało jak najlepiej, warto znać zalecane wymiary. Dla zdjęcia w tle facebook, zalecany rozmiar wynosi 820x312 pikseli. Warto jednak pamiętać, że zdjęcie to będzie wyświetlane w różnych rozmiarach na różnych urządzeniach (komputerach, tabletach, smartfonach). Dlatego warto zadbać o to, aby nasze zdjęcie w tle było atrakcyjne i czytelne niezależnie od rozmiaru ekranu, na którym będzie wyświetlane.

Rozmiary grafik reklamowych na Facebooku

W tej części omówimy rozmiary grafik reklamowych na Facebooku, w tym wymiary reklam Facebook Ads. Znajomość tych wymiarów pozwoli na lepsze dostosowanie naszych grafik na facebooku do wymogów platformy, co przekłada się na ich lepszy wygląd i większą atrakcyjność dla odbiorców.

Wymiary reklam na fb: co musisz wiedzieć

Reklam facebook ads są kluczowym elementem strategii marketingowej wielu firm. Aby nasze reklamowych na fb były skuteczne, warto znać zalecane wymiary grafik. Facebook ads wymiary różnią się w zależności od rodzaju reklamy, jednak podstawowy rozmiar grafiki reklamowej wynosi 1200x628 pikseli. Warto pamiętać, że Facebook może automatycznie dostosować rozmiar grafiki do różnych formatów reklam, jednak zaleca się stosowanie zalecanych wymiarów, aby uniknąć problemów z jakością obrazu.

Minimalne i zalecane wymiary grafik reklamowych na fb

Facebook podaje zarówno minimalne, jak i zalecane wymiary grafik na fb dla różnych rodzajów reklam. Minimalne wymiary mają na celu zapewnienie, że grafika będzie wyświetlana poprawnie, natomiast zalecane wymiary gwarantują optymalną jakość obrazu. Przykładowo, dla reklam z obrazem pojedynczym, minimalny rozmiar wynosi 600x315 pikseli, natomiast zalecany to 1200x628 pikseli. Warto zatem stosować się do rekomendowanych wymiarów grafik na fb, aby nasze reklamy prezentowały się jak najlepiej.

Rozmiar grafiki reklamy na fb: jakie są zalecenia Facebooka?

Facebook regularnie aktualizuje swoje zalecenia dotyczące rozmiaru grafiki reklama na fb. Obecnie, dla większości formatów reklamowych, zalecany rozmiar grafiki wynosi 1200x628 pikseli. Warto jednak sprawdzać aktualne wymiary grafik na fb na stronie pomocy Facebooka, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami. Pamiętajmy również, że oprócz odpowiedniego rozmiaru, ważne jest również stosowanie się do innych zaleceń Facebooka, takich jak ograniczenie ilości tekstu na grafikach czy stosowanie odpowiednich formatów plików.

Rozmiary zdjęć na Facebooku na urządzeniach mobilnych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z Facebooka na urządzeniach mobilnych, dlatego warto zwrócić uwagę na wymiary zdjęć na fb dostosowane do tego typu urządzeń. W tym artykule omówimy zalecane rozmiary zdjęć na Facebooku na urządzeniach mobilnych, aby nasze grafiki prezentowały się jak najlepiej na smartfonach i tabletach.

Jakie są wymiary zdjęć na fb na urządzeniach mobilnych?

Na urządzeniach mobilnych wymiary na fb mogą się różnić od tych na komputerach stacjonarnych. Dlatego warto znać zalecane wymiary zdjęć na Facebooku na urządzeniach mobilnych, aby nasze grafiki wyglądały dobrze zarówno na smartfonach, jak i tabletach. W przypadku zdjęć na osi czasu, zalecany rozmiar to 1200x630 pikseli, natomiast dla zdjęć w tle - 820x462 pikseli.

Rozmiar zdjęcia profilowego na fb na urządzeniach mobilnych

Jeśli chodzi o grafiki profilowej wymiary na fb na urządzeniach mobilnych, zalecany rozmiar zdjęcia profilowego to 180x180 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcie profilowe będzie wyświetlane jako kwadrat, więc warto dostosować naszą grafikę do tego formatu. Na urządzeniach mobilnych zdjęcie profilowe będzie wyświetlane w rozmiarze 128x128 pikseli, jednak warto stosować zalecany rozmiar 180x180 pikseli, aby uniknąć problemów z jakością obrazu.

Rozmiar cover photo na fb na urządzeniach mobilnych

Cover photo wymiary na fb na urządzeniach mobilnych również różnią się od tych na komputerach stacjonarnych. Zalecany rozmiar cover photo na Facebooku na urządzeniach mobilnych to 640x360 pikseli. Warto jednak pamiętać, że na komputerach stacjonarnych zalecany rozmiar to 820x312 pikseli, więc warto dostosować naszą grafikę tak, aby dobrze wyglądała na obu rodzajach urządzeń. Możemy to osiągnąć, stosując się do zaleceń Facebooka dotyczących umieszczania ważnych elementów grafiki w centralnej części obrazu, która będzie widoczna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Podsumowując, aby nasze zdjęcia na Facebooku prezentowały się dobrze na urządzeniach mobilnych, warto znać zalecane wymiary fb dla różnych rodzajów grafik. Dzięki temu nasze zdjęcia będą wyglądać atrakcyjnie zarówno na smartfonach, jak i tabletach, co przyczyni się do lepszego odbioru naszych treści przez użytkowników.

Rozmiary zdjęć i grafik w Facebook Stories

W ostatnich latach Facebook Stories zyskały na popularności, stając się ważnym elementem komunikacji na tej platformie. Aby nasze stories prezentowały się jak najlepiej, warto znać facebook stories wymiary oraz zalecenia dotyczące rozmiarów zdjęć i grafik w tej funkcji. W tym artykule omówimy właśnie te aspekty, aby nasze stories były atrakcyjne dla odbiorców.

Jakie są wymiary zdjęć w Facebook Stories?

Zalecany rozmiar stories na fb wynosi 1080x1920 pikseli, co odpowiada proporcjom 9:16. Jest to format pionowy, który idealnie dopasowuje się do ekranów smartfonów, na których najczęściej oglądane są stories. Warto pamiętać, że zdjęcia i grafiki o mniejszych wymiarach mogą być rozciągnięte, co wpłynie negatywnie na ich jakość. Dlatego zaleca się stosowanie wymiarów 1080x1920 pikseli, aby nasze facebook stories prezentowały się profesjonalnie i estetycznie.

Podczas tworzenia grafik do stories warto również pamiętać o tym, że górna i dolna część ekranu może być przysłonięta przez interfejs użytkownika. Dlatego ważne elementy grafiki, takie jak tekst czy logo, powinny być umieszczone w centralnej części obrazu, aby były dobrze widoczne dla odbiorców.

Podsumowując, aby nasze facebook stories prezentowały się jak najlepiej, warto znać zalecane wymiary zdjęć i grafik oraz stosować się do nich podczas tworzenia treści. Dzięki temu nasze stories będą atrakcyjne dla odbiorców i pozwolą nam skuteczniej komunikować się z naszą społecznością na Facebooku.

Rozmiary grafik w różnych formatach reklamowych na Facebooku

Wykorzystanie odpowiednich formatów grafik na fb oraz formatów reklamowych na fb jest kluczowe dla skuteczności naszej reklamy graficznej. W tym artykule omówimy rozmiary grafik w różnych formatach reklamowych na Facebooku, w tym formatów kwadratowych i pionowych.

Kwadratowa grafika na fb: jakie ma wymiary?

Kwadratowa grafika na fb, zwana również formatem kwadratowym na fb lub postem kwadratowym na fb, to jeden z najpopularniejszych formatów reklamowych na tej platformie. Zalecane wymiary dla tego formatu to 1080x1080 pikseli, co pozwala na zachowanie ostrości i jakości obrazu. Kwadratowe grafiki są idealne do prezentowania produktów czy usług, gdyż pozwalają na wyeksponowanie ich w atrakcyjny sposób.

Pionowa grafika na fb: jakie ma wymiary?

Pionowa grafika na fb, nazywana również postem pionowym na fb, to kolejny popularny format reklamowy na Facebooku. Zalecane wymiary dla tego formatu to 1080x1920 pikseli, co odpowiada proporcjom 9:16. Pionowe grafiki są szczególnie efektywne na urządzeniach mobilnych, gdzie zajmują większą część ekranu, co przyciąga uwagę odbiorców.

Formaty reklamowe na fb i ich wymiary

Na Facebooku dostępne są różne formaty reklamowe, które mają swoje specyficzne wymiary. Oto kilka z nich:

 • Proporcja grafiki na fb: zalecana proporcja dla większości reklam na Facebooku to 1,91:1, co pozwala na zachowanie spójności wizualnej między różnymi formatami.
 • Grafik social media wymiary: dla grafik przeznaczonych do udostępniania na Facebooku, zalecane wymiary to 1200x630 pikseli.
 • Tekst na grafikach: warto pamiętać, że Facebook zaleca, aby tekst na grafikach reklamowych zajmował nie więcej niż 20% powierzchni obrazu.
 • Reklama karuzelowa: w przypadku tego formatu, zalecane wymiary dla każdej grafiki to 1080x1080 pikseli, a proporcja 1:1.

Wykorzystanie odpowiednich formatów grafik na fb oraz formatów reklamowych na fb pozwala na skuteczniejsze dotarcie do odbiorców i zwiększenie efektywności naszych działań reklamowych. Dlatego warto znać wymiary grafik w różnych formatach reklamowych na Facebooku i stosować się do nich podczas tworzenia treści.

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy najważniejsze aspekty dotyczące rozmiarów zdjęć na Facebooku, zarówno dla standardowych zdjęć, jak i grafik reklamowych. Przedstawiliśmy również informacje na temat wymiarów zdjęć na urządzeniach mobilnych oraz w Facebook Stories. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie najważniejszych punktów:

 • Znaczenie odpowiedniego rozmiaru zdjęć na fb: Dostosowanie się do zalecanych wymiarów zdjęć na Facebooku pozwala na zachowanie wysokiej jakości obrazów oraz skuteczniejsze dotarcie do odbiorców.
 • Różne typy zdjęć na Facebooku i ich wymiary: W artykule omówiliśmy wymiary zdjęć profilowych, zdjęć na osi czasu oraz zdjęć w tle.
 • Rozmiary grafik reklamowych na Facebooku: Przedstawiliśmy zalecane wymiary dla różnych formatów reklamowych, takich jak kwadratowe i pionowe grafiki, oraz proporcje grafik na fb.
 • Rozmiary zdjęć na Facebooku na urządzeniach mobilnych: Omówiliśmy wymiary zdjęć profilowych oraz cover photo na urządzeniach mobilnych.
 • Rozmiary zdjęć i grafik w Facebook Stories: Przedstawiliśmy zalecane wymiary zdjęć w Facebook Stories.

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu, aby uzyskać pełne informacje na temat rozmiarów zdjęć na Facebooku oraz jak dostosować swoje grafiki do wymagań tej platformy. Pamiętaj, że stosowanie się do zaleceń Facebooka pozwoli na skuteczniejsze dotarcie do odbiorców oraz lepsze rezultaty w działaniach marketingowych.

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Wynikiem konsultacji będzie lista rekomendacji i wniosków. Ty zdecydujesz co z nią zrobisz. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Poznaj nasze realizacje

Odbierz darmową konsultację

Bezpłatna konsultacja to czas podczas którego niezobowiązująco odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiać jedynie o Twojej firmie, nie jest to prezentacja handlowa.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

* Każdemu klientowi przysługuje jedna darmowa konsultacja. Szczegółowe zasady konsultacji znajdziesz na stronie Regulaminem darmowej konsultacji.

** Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oraz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.empiria-studio.com, oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych zgodnie z Polityką prywatności.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Mieliśmy problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbuj jeszcze raz później.

Zaufali nam między innymi

I ponad 100 innych ...

Odkryj najnowsze trendy
i strategie na naszym blogu

Artykuły na temat reklamy w social media, Facebook, Instagram, Google Ads, strategie marki, rozwój biznesu i wiele więcej... Dołącz do grona czytelników!

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwoPozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Żyjemy w czasach, gdy media społecznościowe mają duży wpływ na nasze życie. Instagram jest jednym z tych miejsc, gdzie łatwo możemy stracić wiele godzin. Dodajemy zdjęcia, łączymy się z przyjaciółmi i nagle odkrywamy, że marnujemy czas. Może nadszedł czas, by zrezygnować z Instagrama, by lepiej wykorzystać każdą chwilę.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Wyobraź sobie moment, gdy dostrzegasz, że zdjęcie do projektu ma niechciane tło. To może być frustrujące. Ale dzięki narzędziom jak Adobe Photoshop czy Canva Pro, usuwanie tła jest prostsze. Takie narzędzia są łatwo dostępne online.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedażyCzym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Wyobraź sobie, że wchodzisz na ulubioną stronę zakupową. Dodajesz produkty do koszyka i finalizujesz zakup. Niespodziewanie, po kilku tygodniach na Twoim koncie pojawiają się dodatkowe pieniądze. To efekt cashback rabatu. Jest to sposób na zwrot części pieniędzy wydanych online. Działa dla osób, które lubią oszczędzać, nie rezygnując z ulubionych rzeczy.
czerwiec 2024
Czytaj więcej