Wróć do artykułów

Jak zaplanować skuteczny email marketing? MailerLite - tworzenie i automatyzacja e-mail marketingu.

W dzisiejszym cyfrowym krajobrazie marketing e-mailowy pozostaje kamieniem węgielnym każdego udanego biznesu e-commerce. Ten artykuł zagłębia się w świat MailerLite, wiodącej platformy do marketingu e-mailowego, aby pomóc Ci zoptymalizować swoje kampanie. Od stron landingowych po automatyzację, omawiamy wszystko.

listopad 2023
Dowiedz się jak zaplanować skuteczny email marketing - MailerLiteDowiedz się jak zaplanować skuteczny email marketing - MailerLite

MailerLite oferuje mnóstwo funkcji, które mogą podnieść poziom Twoich strategii marketingowych, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym marketerem, czy dopiero zaczynasz. Dowiesz się, jak tworzyć atrakcyjne newslettery, ustawiać kampanie i monitorować zaangażowanie odbiorców. Zajmiemy się również zaawansowanymi funkcjonalnościami, takimi jak segmentacja i personalizacja, aby pomóc Ci zbudować silniejsze relacje z klientami.

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał najlepsze praktyczne wskazówki, aby w pełni wykorzystać swoje działania w zakresie marketingu e-mailowego. Niezależnie od tego, czy działasz w e-commerce, biznesie czy jakiejkolwiek innej branży, te spostrzeżenia pomogą Ci zwiększyć ROI i zbudować bardziej zaangażowaną bazę klientów. Zatem zaczynajmy!

Jak zacząć z MailerLite: Pierwsze kroki w automatyzacji e-mail marketingowej?

Automatyzacja w marketingu e-mailowym to klucz do efektywności. Dzięki MailerLite możesz zautomatyzować wiele procesów, od wysyłania wiadomości e-mail po segmentację odbiorców. W tym rozdziale dowiesz się, jak zacząć korzystać z MailerLite i jak skonfigurować podstawowe funkcje automatyzacji, aby zwiększyć efektywność Twojego marketingu e-mailowego.

Wybór planu i rejestracja w MailerLite

Rejestracja w MailerLite jest prosta i oferuje różne plany, w tym opcję "zacznij za darmo", która pozwala na eksplorację podstawowych funkcji platformy. Wybór odpowiedniego planu jest kluczowy dla skuteczności Twojego marketingu e-mailowego.

Automatyzacja wysyłki e-maili

Automatyzacja pozwala na wysyłanie spersonalizowanych wiadomości e-mail w odpowiednim czasie, co zwiększa zaangażowanie odbiorców. Dzięki MailerLite możesz łatwo zautomatyzować ten proces, korzystając z różnych szablonów i narzędzi.

Tworzenie efektywnego newslettera: Jak wykorzystać funkcji do odkrycia w MailerLite?

Newsletter to jedno z najważniejszych narzędzi w e-mail marketingu. Dzięki MailerLite, tworzenie atrakcyjnych i efektywnych newsletterów jest prostsze niż kiedykolwiek. W tym rozdziale omówimy, jak korzystać z funkcji do odkrycia w MailerLite, aby tworzyć newslettery, które przyciągną uwagę odbiorców i zwiększą ich zaangażowanie.

Wykorzystanie edytora drag-and-drop

Edytor drag-and-drop w MailerLite pozwala na łatwe tworzenie newsletterów. Możesz przeciągać i upuszczać różne elementy, takie jak tekst, obrazy i formularze, aby stworzyć atrakcyjny i funkcjonalny szablon.

 • Wykorzystanie różnych elementów
 • Personalizacja szablonu
 • Dodanie wezwania do działania (CTA)

Podsumowując, edytor drag-and-drop w MailerLite to potężne narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie tworzenie efektywnych newsletterów. Niezależnie od poziomu doświadczenia, możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające e-maile w krótkim czasie.

Wykorzystanie zaawansowanych funkcji

MailerLite oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak testy A/B i analizy, które pomogą Ci zoptymalizować skuteczność Twojego newslettera.

Jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców za pomocą personalizacji?

Personalizacja w e-mail marketingu to nie tylko imię i nazwisko odbiorcy w nagłówku. To również dostosowanie treści e-maila do preferencji i zachowań odbiorcy. W tym rozdziale dowiesz się, jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców przez skuteczną personalizację wiadomości e-mail.

Segmentacja odbiorców

Segmentacja pozwala na podział Twojej bazy odbiorców na różne grupy na podstawie różnych kryteriów, takich jak demografia, zachowanie na stronie internetowej czy historia zakupów. Dzięki temu możesz wysyłać bardziej spersonalizowane i celowane wiadomości e-mail.

Personalizacja treści i ofert

Dostosowanie treści e-maila do indywidualnych potrzeb odbiorcy może znacząco zwiększyć jego zaangażowanie. Możesz użyć różnych technik personalizacji, takich jak dynamiczne treści, oferty specjalne czy spersonalizowane rekomendacje produktów.

 • Ustalenie preferencji odbiorców
 • Wykorzystanie danych demograficznych
 • Personalizacja ofert

Podsumowując, personalizacja jest kluczowym elementem w zwiększaniu zaangażowania odbiorców. Dzięki różnym technikom i narzędziom dostępnym w MailerLite, możesz łatwo dostosować swoje kampanie e-mailowe do potrzeb różnych segmentów odbiorców. Odkryj więcej na MailerLite

Kampania e-mailowa od A do Z: Jak stworzyć i wysyłać?

Kampanie e-mailowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów komunikacji z odbiorcami. W tym rozdziale dowiesz się, jak stworzyć i wysłać kampanię e-mailową za pomocą MailerLite, od wyboru szablonu po analizę wyników.

Wybór i personalizacja szablonu

Wybór odpowiedniego szablonu jest kluczowy dla sukcesu każdej kampanii e-mail. MailerLite oferuje szeroką gamę szablonów, które można łatwo dostosować do potrzeb Twojego biznesu. Możesz korzystać z edytora drag-and-drop, aby personalizować elementy i dodawać własne treści.

 • Wybór z różnych kategorii szablonów
 • Możliwość dodania własnych grafik i tekstu
 • Ustalenie spersonalizowanego wezwania do działania (CTA)

Podsumowując, wybór i personalizacja szablonu są kluczowymi etapami w tworzeniu kampanii e-mailowej. Dzięki różnorodnym opcjom dostępnym w MailerLite, możesz łatwo stworzyć kampanie, które będą odpowiadały potrzebom Twojego biznesu.

Analiza i optymalizacja kampanii

Po wysłaniu kampanii e-mailowej, ważne jest monitorowanie jej skuteczności. MailerLite oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, które pomogą Ci zrozumieć, jak Twoja kampania jest odbierana przez odbiorców.

Jak monitorować skuteczność kampanii e-mail w MailerLite?

Monitorowanie skuteczności kampanii e-mailowej jest kluczowe dla jej optymalizacji i osiągnięcia zamierzonych celów. W tym rozdziale dowiesz się, jak korzystać z narzędzi analitycznych MailerLite do śledzenia i analizy wyników Twoich kampanii e-mailowych.

Śledzenie wskaźników kluczowych

Wskaźniki takie jak współczynnik otwarć, klikalność i konwersja są kluczowe dla zrozumienia, jak Twoja kampania e-mailowa jest odbierana przez odbiorców. MailerLite oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, które pomogą Ci monitorować te wskaźniki w czasie rzeczywistym.

 • Współczynnik otwarć i klikalność
 • Konwersja i ROI
 • Analiza zachowań odbiorców

Podsumowując, śledzenie wskaźników kluczowych jest niezbędne dla zrozumienia skuteczności Twojej kampanii e-mailowej. Dzięki narzędziom analitycznym dostępnym w MailerLite, możesz łatwo monitorować i analizować wyniki, co pozwoli Ci na bieżąco optymalizować swoje działania.

Segmentacja i analiza grup odbiorców

Rozumienie, jak różne segmenty Twojej listy mailingowej reagują na Twoje kampanie, może dostarczyć cennych informacji do dalszej optymalizacji. MailerLite umożliwia zaawansowaną segmentację i analizę, dzięki czemu możesz dostosować swoje przyszłe kampanie do konkretnych grup odbiorców.

 • Tworzenie segmentów na podstawie zachowań i preferencji
 • Analiza wyników dla różnych segmentów
 • Optymalizacja kampanii na podstawie analizy

Zrozumienie, jak różne segmenty reagują na Twoje kampanie, jest kluczowe dla ich optymalizacji. Dzięki zaawansowanym narzędziom dostępnym w MailerLite, możesz łatwo segmentować swoją listę i dostosować kampanie do potrzeb różnych grup odbiorców.

Integracja z platformami e-commerce: Czy MailerLite współpracuje z Shopify i WooCommerce?

Integracja z platformami e-commerce jest kluczowa dla skutecznego marketingu e-mailowego. W tym rozdziale dowiesz się, jak zintegrować MailerLite z popularnymi platformami e-commerce takimi jak Shopify i WooCommerce.

Integracja z Shopify

MailerLite oferuje łatwą integrację z Shopify, co pozwala na automatyczne dodawanie nowych klientów do Twojej listy mailingowej oraz segmentację na podstawie historii zakupów.

 • Automatyczne dodawanie nowych klientów
 • Segmentacja na podstawie historii zakupów
 • Personalizacja ofert dla klientów Shopify

Podsumowując, integracja z Shopify jest niezwykle korzystna dla każdego, kto prowadzi sklep internetowy. Dzięki MailerLite, możesz automatycznie dodawać nowych klientów do swojej listy mailingowej i wysyłać im spersonalizowane oferty.

Integracja z WooCommerce

Jeżeli korzystasz z WooCommerce, MailerLite również oferuje możliwość integracji. Możesz automatycznie synchronizować swoje listy mailingowe i korzystać z zaawansowanych funkcji segmentacji.

Jak korzystać z edytora drag-and-drop do tworzenia dynamicznych szablonów?

Edytor drag-and-drop w MailerLite to potężne narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie tworzenie efektywnych newsletterów. W tym rozdziale omówimy, jak korzystać z tego edytora do tworzenia dynamicznych szablonów e-mail.

Tworzenie szablonu od podstaw

Z edytorem drag-and-drop w MailerLite, tworzenie szablonu od podstaw jest prostsze niż kiedykolwiek. Możesz przeciągać i upuszczać różne elementy, takie jak tekst, obrazy i formularze, aby stworzyć atrakcyjny i funkcjonalny szablon.

Najlepsze praktyki e-mail marketingu B2B

E-mail marketing w sektorze B2B ma swoje unikalne wyzwania i możliwości. W tym rozdziale omówimy najlepsze praktyki, które pomogą Ci zwiększyć skuteczność Twoich kampanii e-mail marketingowych w kontekście B2B.

Zrozumienie potrzeb i wyzwań Twoich klientów B2B

W marketingu B2B ważne jest zrozumienie specyficznych potrzeb i wyzwań Twoich klientów. Dzięki temu możesz tworzyć treści, które są dla nich wartościowe i które pomogą Ci zbudować trwałe relacje.

 • Segmentacja klientów na podstawie branży lub rozmiaru firmy
 • Tworzenie treści, które rozwiązują konkretne problemy
 • Ustalanie KPIs i monitorowanie wyników

Podsumowując, zrozumienie potrzeb Twoich klientów B2B i dostosowanie do nich Twojego marketingu e-mailowego jest kluczowe dla budowania trwałych relacji i zwiększenia ROI. Narzędzia dostępne w MailerLite mogą Ci w tym pomóc.

Wykorzystanie zaawansowanych funkcji segmentacji i personalizacji

W marketingu B2B, zaawansowane funkcje segmentacji i personalizacji mogą znacząco zwiększyć skuteczność Twoich kampanii. MailerLite oferuje różne narzędzia, które pomogą Ci w tym zadaniu, od zaawansowanej segmentacji po personalizację treści e-mail.

Dzięki tym praktykom i narzędziom dostępnym w MailerLite, możesz znacząco zwiększyć skuteczność swojego marketingu e-mailowego w kontekście B2B.

Poleć nas znajomym, zyskaj pieniądze. Dołącz do naszego programu poleceń!

Programy poleceń są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zwiększenie liczby subskrybentów i klientów. W tym rozdziale dowiesz się, jak dołączyć do programu poleceń MailerLite i jak z niego korzystać, aby zyskać dodatkowe korzyści.

Jak dołączyć do programu poleceń MailerLite?

Dołączenie do programu poleceń MailerLite jest prostym i szybkim procesem. Wystarczy zarejestrować się na platformie i przejść przez kilka kroków, aby zacząć korzystać z programu.

 • Proces rejestracji i weryfikacji
 • Ustalanie celów i strategii
 • Monitorowanie wyników i zarządzanie programem

Podsumowując, program poleceń MailerLite oferuje doskonałą możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, jednocześnie pomagając w rozwijaniu Twojego biznesu. Dzięki MailerLite, możesz łatwo monitorować wyniki i optymalizować swoje działania.

Jak zwiększyć liczbę poleceń?

Zwiększenie liczby poleceń wymaga nie tylko dobrej strategii, ale również efektywnego narzędzia do jej realizacji. MailerLite oferuje różne funkcje, które pomogą Ci w tym zadaniu.

 • Wykorzystanie narzędzi do automatyzacji
 • Stworzenie atrakcyjnych ofert dla nowych subskrybentów
 • Ustalenie KPIs i monitorowanie wyników

Zwiększenie liczby poleceń jest kluczowe dla sukcesu Twojego programu. Dzięki zaawansowanym narzędziom dostępnym w MailerLite, możesz łatwo zwiększyć liczbę poleceń i cieszyć się korzyściami płynącymi z większej liczby subskrybentów i klientów.

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Wynikiem konsultacji będzie lista rekomendacji i wniosków. Ty zdecydujesz co z nią zrobisz. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Poznaj nasze realizacje

Odbierz darmową konsultację

Bezpłatna konsultacja to czas podczas którego niezobowiązująco odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiać jedynie o Twojej firmie, nie jest to prezentacja handlowa.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

* Każdemu klientowi przysługuje jedna darmowa konsultacja. Szczegółowe zasady konsultacji znajdziesz na stronie Regulaminem darmowej konsultacji.

** Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oraz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.empiria-studio.com, oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych zgodnie z Polityką prywatności.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Mieliśmy problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbuj jeszcze raz później.

Zaufali nam między innymi

I ponad 100 innych ...

Odkryj najnowsze trendy
i strategie na naszym blogu

Artykuły na temat reklamy w social media, Facebook, Instagram, Google Ads, strategie marki, rozwój biznesu i wiele więcej... Dołącz do grona czytelników!

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwoPozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Pozbądź się konta – jak usunąć Instagram łatwo

Żyjemy w czasach, gdy media społecznościowe mają duży wpływ na nasze życie. Instagram jest jednym z tych miejsc, gdzie łatwo możemy stracić wiele godzin. Dodajemy zdjęcia, łączymy się z przyjaciółmi i nagle odkrywamy, że marnujemy czas. Może nadszedł czas, by zrezygnować z Instagrama, by lepiej wykorzystać każdą chwilę.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Jak usunąć tło ze zdjęcia - Poznaj narzędzia!

Wyobraź sobie moment, gdy dostrzegasz, że zdjęcie do projektu ma niechciane tło. To może być frustrujące. Ale dzięki narzędziom jak Adobe Photoshop czy Canva Pro, usuwanie tła jest prostsze. Takie narzędzia są łatwo dostępne online.
czerwiec 2024
Czytaj więcej
Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedażyCzym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Czym jest cash back rabat — Jak go wykorzystać w sprzedaży

Wyobraź sobie, że wchodzisz na ulubioną stronę zakupową. Dodajesz produkty do koszyka i finalizujesz zakup. Niespodziewanie, po kilku tygodniach na Twoim koncie pojawiają się dodatkowe pieniądze. To efekt cashback rabatu. Jest to sposób na zwrot części pieniędzy wydanych online. Działa dla osób, które lubią oszczędzać, nie rezygnując z ulubionych rzeczy.
czerwiec 2024
Czytaj więcej