Wróć do projektów

Ponad 7 000 dolarów miesięcznie leżało pod nogami

Jak zwiększyć dochody bez dodatkowych inwestycji w reklamę przez poprawę obsługi klienta, zwiększenie wartości zamówień i optymalizację oferty?

Zakres prac:

wsparcie sprzedaży
Ponad 7 000 dolarów miesięcznie leżało pod nogami

Analiza i strategia

Zrobiliśmy analizę, przygotowaliśmy materiały i przeprowadziliśmy szkolenie

Ponad 32 spotkania

Przeprowadziliśmy ponad 32 spotkania doszkalające i sprawdzające jakość

23% wzrostu

Taki wzrost dochodu udało nam się osiągnąć po 3 miesiącach współpracy

Gotowy na współpracę?

Napisz do nas

O firmie

Kimpl, firma z Uzbekistanu specjalizująca się w reklamie zewnętrznej, w tym billboardach, radiu, telewizji, jak również reklamie w pociągach i metrze, cieszy się ponad pięcioletnim doświadczeniem na rynku oraz rozbudowaną bazą kontaktów. Po analizie dokonaliśmy małej zmiany w obrębie działu sprzedaży. Zespół liczył pięciu menedżerów ds. sprzedaży. Dwóch z nich, zostało zastąpionych nowymi pracownikami ze względu na słabą wartość jaką przynosili firmie. Następnie po dokładnym przygotowaniu materiałów marketingowych zintensyfikowaliśmy nasze działania, koncentrując się na efektywnym wykorzystaniu istniejącej bazy kontaktów. Ta strategia przyniosła znakomite efekty, podkreślając wartość precyzyjnego targetowania i personalizacji w komunikacji marketingowej.

Problem - niska sprzedaż

Wizja właściciela zakładała wzrost dochodów dzięki odpowiedniemu doszkoleniu umiejętności oddziału sprzedaży, ponieważ borykał się on z niskimi wynikami i nie zapewniał kompleksowej obsługi klienta. Na każdym etapie współpracy liczne kontakty z klientami, zgłaszających zastrzeżenia typu "muszę się zastanowić", zbierały się, pozostając niezagospodarowane i pokrywając się warstwą kurzu w systemie CRM.

Nasze rozwiązania

Wprowadziliśmy naszą usługę - Zarządzanie Działem Sprzedaży na Odległość przez 4 miesiące. Dzięki czemu:

 • Odciążyliśmy dyrektora firmy od ciągłych pytań sprzedawców.
 • Opracowaliśmy skrypty dla rozmów z gorącymi leadami B2B i rozmów zimnych.
 • Zdefiniowaliśmy listę działań na wypadek sprzeciwów.
 • Wprowadziliśmy raportowanie, spotkania, dyskusje projektowe.
 • Zmodyfikowaliśmy system motywacji materialnej i wprowadziliśmy nagrody niematerialne.
 • Ustaliliśmy KPI i plan sprzedaży.
 • Opracowaliśmy ścieżkę klienta i krok po kroku interakcje menedżera z klientem w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi.
 • Przeprowadziliśmy z menedżerami ponad 32 spotkania, w tym szkolenia sprzedażowe, strategie finalizacji sprzedaży, symulacje dialogów z klientami, treningi sprzedażowe zarówno online jak i podczas spotkań osobistych, sesje kalibracji rozmów telefonicznych, sprawdzanie wypełniania systemu CRM i korespondencji z klientami.
 • Przeprowadziliśmy zwolnienie słabych menedżerów, rekrutację i adaptację nowych.
 • Stworzyliśmy platformę szkoleniową Classroom z wszystkimi materiałami edukacyjnymi dla menedżerów.
 • I wiele więcej..
 • Przede wszystkim, praca z istniejącą bazą danych, która przyniosła kolosalne rezultaty w dochodach.

W ciągu 4 miesięcy udało nam się stworzyć system, dostosować wszystkie procesy dla płynnej pracy firmy bez stałej obecności i udziału właściciela oraz dyrektora firmy.

Dzięki naszej pomocy, w ciągu 4 miesięcy wzrost dochodu wzrósł o 23% i ten wskaźnik ciągle rośnie.

Zaplanuj działania
marketingowe

Szukasz innowacyjnego podejścia do zwiększenia jakości marketingu w Twojej firmie? Skonstruujmy spójny plan działań marketingowych! Sprawdzimy:

 • Jak utrudniasz proces zakupowy klientom
 • Czy Twoje działania są skuteczne
 • Co robi lepiej od Ciebie konkurencja

Wynikiem konsultacji będzie lista rekomendacji i wniosków. Ty zdecydujesz co z nią zrobisz. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów do kompleksowej opieki nad marketingiem B2C i B2B Twojej firmy.

Poznaj nasze realizacje

Odbierz darmową konsultację

Bezpłatna konsultacja to czas podczas którego niezobowiązująco odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiać jedynie o Twojej firmie, nie jest to prezentacja handlowa.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

* Każdemu klientowi przysługuje jedna darmowa konsultacja. Szczegółowe zasady konsultacji znajdziesz na stronie Regulaminem darmowej konsultacji.

** Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oraz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.empiria-studio.com, oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych zgodnie z Polityką prywatności.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.

W dni robocze odpowiadamy zazwyczaj wciągu 5-20 minut. Jeśli zgłoszenie zostało wysłane w weekend zostanie obsłużone kolejnego dnia roboczego, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Mieliśmy problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbuj jeszcze raz później.

Zobacz efekty
marketingowe naszej pracy

Odkryj nasze skuteczne strategie marketingowe, które przekształciły biznesy naszych klientów. Obejrzyj nasze case studies.

Zobacz więcej realizacji